Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyszli lekarze i pielęgniarki pilnie potrzebni. Miasto czeka na stypendystów jeszcze tylko do 30 września

Facebook Twitter

Czas upływa, a miasto potrzebuje pilnie nowych lekarzy i pielęgniarek. Jeszcze do 30 września studenci VI roku kierunków medycznych oraz kierunków pielęgniarskich, mogą starać się o częstochowskie stypendium.

fot. DarkoStojanovic/ pixabay.com

Warto składać wnioski, bo samorząd uruchamiając program „Częstochowa dla medyków” chce skusić, ale i zatrzymać u nas młodych absolwentów medycznych uczelni:

Program ma zachęcić przyszłym lekarzy i pielęgniarki, aby związali się z Częstochową na jak najdłużej, którzy zobowiążą się pracować przynajmniej przez 3 lata w częstochowskim szpitalu. Od tego roku o stypendium mogą ubiegać się także studenci i studentki ostatniego roku kierunku pielęgniarskiego I i II stopnia.

Jak informuje Sylwia Bielecka z biura prasowego w magistracie, program jest rozszerzeniem wcześniejszego projektu „Dostępny lekarz” i dodatkowo objął studentów pielęgniarstwa. Częstochowa oprócz programu stypendiów oferuje zakwaterowanie i gwarancję pracy w miejskim szpitalu:

Stypendium dla studentów i studentek pielęgniarstwa wynosi 1000 zł, a dla studentów i studentek kierunku lekarskiego 2000 zł. Będzie przyznawane na okres 9 miesięcy – tyle, ile trwa rok akademicki. Wnioski wraz z kompletem dokumentów można złożyć osobiście lub przesłać pocztą do 30 września z dopiskiem Częstochowa dla medyków

– do kontaktu zachęcała Sylwia Bielecka. Zgłoszenia można przesyłać na adres Urzędu Miasta Częstochowy. Ważne informacje i szczegóły zainteresowani znajdą w Biuletynie Informacji Publicznej. Czas jest tylko do 30 września.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj