Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przypominamy: Od środy do końca tygodnia nie planuj załatwiania spraw związanych z dowodami osobistymi w UM

Facebook Twitter

To ważna organizacyjna informacja dla interesantów magistratu. Od środy (23.03) do końca tygodnia częstochowianie nie załatwią spraw związanych z dowodami osobistymi w tutejszym referacie.

fot. czestochowa.pl

To wszystko przez niezbędne prace remontowe i brak możliwości dostępu do sali obsługi w referacie przy Waszyngtona:

Wstrzymanie obsługi interesantów związane jest z zaplanowanym remontem, wymusza jednocześnie przechowanie i zabezpieczenie na czas remontu dokumentów zawierających dane osobowe na terenie sali obsługi interesantów. Z tego względu wejście osób z zewnątrz do tej sali nie będzie możliwe. Na czas trwania prac remontowych, czyli 23, 24 i 25 marca, nie będą prowadzone zapisy interesantów. W tych dniach pracownicy referatu dowodów osobistych i ewidencji ludności będą udzielać informacji pod numerem telefonu 37 07 763. Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o zrozumienie i zachęcamy do zaplanowania wizyty w referacie w innym terminie.

Jak mówi Tomasz Jamroziński z Biura Prasowego UM, w tym tygodniu nie zgłosimy nawet zagubienia dowodu osobistego, ale nie odbierzemy też gotowego dokumentu. Czego jeszcze nie załatwimy w magistracie w związku z pracami?

Złożenie wniosku o wydanie dowodu osobistego, odbiór dowodu osobistego, nadawanie PINów, zgłoszenie zawieszenia i cofnięcie zawieszenia certyfikatu w warstwie elektronicznej dowodu osobistego, zgłoszenie utraty dowodu osobistego, zgłoszenie nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych, wydawanie zaświadczeń z aktów dowodów osobistych oraz udostępnianie danych z rejestru dowodów osobistych oraz dokumentacji związanej z dowodami osobistymi.

Od poniedziałku referat dowodów osobistych znów będzie przyjmował interesantów w godzinach pracy

– dodaje Tomasz Jamroziński. Remont nie rzutuje przypomnijmy na obsługę interesantów z Ukrainy, którzy zgłaszają się do urzędu po nadanie numeru PESEL.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj