Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przymiarki do przebudowy drogi nr 786 koło Koniecpola

Facebook Twitter

W tym roku ma ruszyć przetarg na przebudowę 7 km drogi nr 786, między Częstochową i Włoszczową koło Koniecpola. Inwestycja, która będzie kosztować ok. 70 mln zł, stanowi kolejny etap robót na tej drodze. Co ważnego w tym rejonie szykuje się dla kierowców?

Naprawa ulic w mieście Powiat częstochowski szykuje sporo remontów dróg

Jak podkreślają władze wojewódzkie, plany inwestycji drogowych są bardzo poważne, tylko na najbliższe lata, do 2024 chcą wydać na te cele ok. 2,5 mld zł. Ostatnio w Świętej Annie przebudowano fragment drogi nr 786 Częstochowa – Włoszczowa i wybudowano rondo. Prace kosztowały ponad 12,5 mln zł. Inwestycja była tylko elementem większego programu przebudowy tej trasy.

Dla kierowców z Częstochowy i okolicznych powiatów równie ważna pozostaje realizowana przebudowa drogi wojewódzkiej nr 791, od Poczesnej, przez Myszków do skrzyżowania z drogą nr 78 w Zawierciu. Prace kosztują ponad 240 mln zł, z czego ok. 140 mln zł to fundusze unijne. Są przymiarki do prac w rejonie Koniecpola. Nawet zarezerwowano już w wojewódzkiej kasie 70 mln zł na jeden z odcinków od przejazdu kolejowego w stronę granicy województwa. Przetarg zapowiedziany jest na drugą połowę tego roku.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 maja 2024