Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyłącz się do sprzątania przyrody! W sobotę w dzielnicy Lisiniec i w Szarlejce

Facebook Twitter

Chcesz pomóc naturze i przywrócić piękno dziś zaśmieconym terenom? Przyjdź i pomóż - zachęcają częstochowscy wolontariusze. W sobotę 14 maja kolejna akcja oczyszczania zielonych obszarów w Częstochowie i poza nią. Tym razem zaplanowano ją w Szarlejce oraz w dzielnicy Lisiniec.

fot. facebook.com/rethingczestochowa/

Od 11:00 rozpocznie się akcja „Śmieciobranie na Lisińcu i w Szarlejce”, a tym sposobem podpowiadają właściwe zachowania mieszkańcom częstochowscy ekolodzy. Każdy może przyjść i wolontaryjnie dołączyć do wielkiego sprzątania naszych okolic. Można to połączyć też z rodzinnym spacerem, wycieczką i dawaniem dobrego przykładu innym. Po prostu zamiast śmiecić, zbierzmy odpady.

14 maja akcja dotrze w rejon Doliny Kocinki i Wzgórza Bory. To zadrzewione tereny, które stały się też obszarem mocno zanieczyszczonym przez człowieka.

Akcję sprzątania organizują wspólnie: Fundacja Rething, Grupa Elanex oraz Klub częstochowski Toastmasters.

Start wspólnego czyszczenia terenu z odpadów zaplanowano przy pętli autobusowej obok Cmentarza Komunalnego i zalesionego rejonu przy ul. Radomskiej. Punkt będzie oznaczony, łatwo będzie do niego trafić. Zabierzcie bliskich, a organizatorzy zapewnią potrzebne rękawice i worki na śmieci.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022