Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przyjdź posłuchaj i podyskutuj. Zdrowie – Bezpieczeństwo – Edukacja i Kultura – Polityka społeczna

Facebook Twitter

To najważniejsze tematy jakie podejmie grono ekspertów podczas Międzynarodowej Konferencji: „Człowiek ponad podziałami", zaplanowanej w piątek i sobotę 28 i 29 października.

Gospodarzem wydarzenia będzie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza.

Joanna Górna: Wykłady, prezentacje, ciekawe dyskusje. W obszarze bezpieczeństwa mamy przedstawicieli straży pożarnej, policji, służb mundurowych. W obszarze edukacji mamy pracowników naukowych naszej uczelni oraz przedstawicieli nauczycieli z naszych szkół. Mamy lekarzy w temacie zdrowia – z kraju i z zagranicy. Celem konferencji jest integracja środowiska osób zarówno pochodzących z Częstochowy lub współpracujących z naszym miastem (…).

Będzie m.in. o konieczności dbałości o zdrowie, ale i o szeroko rozumianym bezpieczeństwie w Częstochowie, mówi dr Joanna Górna wiceprzewodnicząca komitetu organizacyjnego. Uniwersytet zachęca do udziału wszystkich, których zainteresowania wiążą się z dziedzinami, jakie pojawią się w rozmowach i prezentacjach.

Joanna Górna: Z głównych ośrodków współpracujących z nami będzie to Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Mannheim. Przyjedzie rektor tej uczelni i profesor z wykładem. Będą przedstawiciele Uniwersytetu Lwowskiego, czy z Bratysławy. Zaplanowaliśmy ciekawy wykład – niestety w formie zdalnej – ale i tak uważam, że warto go wsłuchać, profesora Krzysztofa Bankiewicza z Uniwersytetu Kalifornijskiego, który będzie mówił o chirurgii molekularnej jako przełomie w medycynie.

W konferencji Człowiek Ponad Podziałami wezmą udział znani przedstawiciele świata nauki, kultury, życia społecznego, w tym liczni goście zagraniczni. Do uczestnictwa zachęcała dr Joanna Górna z UJD.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj