Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przygotowania do Szlachetnej Paczki ruszyły. 30 wolontariuszy na naszym terenie poszukuje rodzin

Facebook Twitter

Nabiera tempa doroczna pomoc pod szyldem Szlachetnej Paczki. Potrzeba wciąż chętnych do pomocy, wolontariuszy którzy w tym roku wesprą działania fundacji i dotrą do rodzin, którym trzeba pomóc.

Intensywne przygotowania trwają też w Częstochowie i regionie. Co jest w nich najważniejsze?

Aleksandra Pacud: Znalezienie wolontariuszy a także rodzin, którym będziemy pomagać w tej edycji. Mamy specjalny formularz zgłoszeniowy na Szlachetnej Paczce, więc jak najbardziej można znaleźć nas w internecie, wysłać swoje zgłoszenie, a ja jako liderka odezwę się do każdego. Już mam prawie 30 wolontariuszy w Częstochowie, także całkiem spora ilość, tym bardziej, że w zeszłym roku było ich 20-kilku. Zaczynamy także szukać już rodzin, które włączymy do tegorocznej edycji

– zachęca Aleksandra Pacud, liderka Szlachetnej Paczki w Częstochowie. Piotr Kisielow związany z inicjatywą od kilku lat, zachęca do współpracy, niesienia pomocy, ale też aby rozejrzeć się wokół siebie. Może zauważymy dom i rodzinę, której trzeba przekazać wsparcie:

Piotr Kisielow: Jeśli chcemy pomóc, możemy tylko chcieć. Podobnie, jeśli chodzi o zgłoszenie rodziny do programu, wystarczy dać znać na stronie szlachetnapaczka.pl poprzez formularz zgłaszam rodzinę, czy też skontaktować się z najbliższym rejonem Szlachetnej Paczki. Wszystkie nasze rejony są uwzględnione na Facebooku, także też można nas znaleźć, napisać wiadomość. Dzięki takim zgłoszeniom, komunikatom docieramy do rodzin, które nas potrzebują.

W dobie rosnących cen, kryzysu, braków jakie odczuwają ubożsi, pomoc w ramach Szlachetnej Paczki wydaje się szczególnie ważna.

Piotr Kisielow: Szlachetna Paczka, czyli tak naprawdę mądra pomoc. Nie sztuką jest dać komuś rybę, sztuką jest dać komuś wędkę. Nie tylko robimy paczki, które są celowe dla rodzin potrzebujących, ale też staramy się otoczyć mentalną opieką rodzinę, która jest w potrzebie. Jeśli trafia się trudna sytuacja w danej rodzinie, to jest na pewno jakiś powód. Staramy się dotrzeć do tego powodu, staramy się wskazać rodzinie ścieżkę, dzięki której mogą wyjść na prostą.

Oprócz paczki z potrzebnymi rzeczami, wolontariusze chcą pomagać bardziej kompleksowo, zapowiadał Piotr Kisielow. Jeżeli chcecie pomóc, w każdej formie, warto skontaktować się z lokalnymi liderami.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj