Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa zimowych pytań użytkowników o rowery miejskie, które wrócą na wiosnę

Facebook Twitter

Czy miasto zdąży wyłonić nowego operatora, aby system zaczął działać 1 kwietnia? Czy planowane są zasadnicze zmiany w zasobach systemu?

fot. czestochowa.pl

Być może pojawi się więcej rowerów do przewozu dzieci oraz kolejne, które ułatwią nam robienie zakupów, mówi Łukasz Kot.

Będą zmiany – myślę, że jeżeli chodzi o mapę stacji i zobaczymy jak się nam pokażą ceny, bo musimy jako samorząd oszczędzać. Myślimy o rowerach cargo i większej ilości rowerów dziecięcych. Natomiast to wszystko wyjdzie wraz z ogłoszeniem specyfikacji i wynikiem przetargowym. Musimy operatora wybrać tak z przetargu, żeby był gotowy na działanie z systemem 1 kwietnia

– informuje nas Łukasz Kot, społeczny konsultant ds. infrastruktury rowerowej. W Częstochowie aktualnie miejskie dwa kółka są zmagazynowane, naprawiane i uzupełniane ich wyposażenie. Ich użytkownicy zdali egzamin, ocenia Łukasz Kot.

Możemy być dumni, bo bardzo mało jest dewastacji i bardzo mało jest kradzieży czy uszkodzeń takich fizycznych specjalnych roweru, raczej to wynika w toku eksploatacji. Największy problem od początku to jest wtedy, kiedy ktoś weźmie rower i złapie gumę, uszkodzi go i bojąc się odpowiedzialności swojej, która jest niewielka, nie zgłosi tego i tutaj kolejny użytkownik roweru trafia na rower, który jest uszkodzony.

Rower Miejski ponownie na ulicach Częstochowy ponownie w 2021 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2021