Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa w Częstochowie klas mundurowych

Facebook Twitter

Otwierają je kolejne publiczne szkoły, jak Zespół Szkół im. Kochanowskiego czy Zespół Szkół Technicznych, ale i prywatne placówki działające na naszym terenie.

Zainteresowanie służbą w mundurze rośnie wśród młodzieży, a my pytaliśmy skąd taka popularność podobnych kierunków i szkolnych innowacji.

To zainteresowanie wynika z tego, że młodzież patrzy w przyszłość już teraz i to jest ich pierwsze wyzwanie, pierwszy filtr. Przekonują się czy służba zawodowa w ich dorosłym życiu będzie dla nich korzysta. Uważam, że te klasy mundurowe To jest taki wstęp do nauki w wyższych szkołach wojskowych lub zawodowej służby w wojsku.

– zauważa Marcin Sygiet, dyr. Zespołu Szkół im. Wisławy Szymborskiej w Częstochowie. Uczniowie, którzy są zainteresowani służbą mundurową w dorosłym życiu, chwalą sobie bogaty program tego typu zajęć. Klasy mundurowe kuszą w tym samym stopniu uczniów co uczennice:

– mówią uczniowie częstochowskich klas mundurowych. Większość szkół, które oferują podobny profil, w nowym roku szkolnym planuje przyjąć więcej osób. To odpowiedź na rosnące zainteresowanie młodzieży, mówią nauczyciele:

Mają zadawane służby na poligonach, służby nocne to wszystko ich podkręca, że jest fajnie, że się szkolą, że mogą poznać coś nowego, mogą zdobyć uprawnienia ratownika i iść do takiej mundurówki jak policja, wojsko czy straż pożarna. Jest też grupa, która po skończonej szkole porzuca temat munduru.

– podsumowuje por. Robert Kotuch, nauczyciel Zespołu Szkół. im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lipca 2024