Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa nowoczesnych boisk w częstochowskich szkołach

Facebook Twitter

Miasto w ostatnich tygodniach otworzyło dwa nowe, ostatnie przy Zespole Szkół im. Reymonta. W październiku uruchomi kolejne. W przeciwieństwie do Orlików, takie obiekty ze sztuczną nawierzchnią okazały się kilka razy tańsze.

Uczniowie z Reymonta dostali nowe boisko. Dzięki sztucznej nawierzchni i nowoczesnemu projektowi zostało przystosowane do gry w siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. W Zespole Szkół przy Krakowskiej 80 ze sportowego zaplecza mogą korzystać także okoliczni mieszkańcy. Z naszym mikrofonem byliśmy na otwarciu obiektu…

Mówili uczniowie Zespołu Szkół im. Władysława Reymonta w Częstochowie. Miasto chce, by możliwość korzystania z obiektu, skutecznie odciągała młodzież od używek. Dlatego pieniądze na inwestycję pozyskano z programu „Profilaktyka poprzez sport”.

Z uczniami i wuefistą Rafałem Kuczerą rozmawiał Mariusz Osyra. Wielofunkcyjne boisko otwarte we wtorek (24.09.) ma służyć nie tylko szkole, ale i okolicznym mieszkańcom… Natomiast w październiku otwarty zostanie kolejny tego typu obiekt. W przeciwieństwie do Orlików, boiska ze sztuczną nawierzchnią okazały się kilka razy tańsze. Koszt to około 400 tysięcy złotych. Skąd pochodzą pieniądze?

Realizujemy program „Profilaktyka poprzez sport”, który umożliwia nam częściowe finansowanie tego typu przedsięwzięć, jak boiska sportowe, hale sportowe, w przyszłości myślimy także o basenie, ze środków miejskiej komisji rozwiązywania problemów alkoholowych i z budżetu miasta. To jest w tej chwili drugie boisko, które jest realizowane w ramach tego programu. W tym roku otworzymy za kilka tygodni kolejne boisko – w Zespole Szkół im. Żeromskiego. Baza sportowa przy częstochowskich szkołach naprawdę się zmienia i to widać gołym okiem.

Rozmawialiśmy z wiceprezydentem Częstochowy Przemysławem Koperskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 lutego 2024