Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przybywa interwencji związanych z przemocą domową

Facebook Twitter

Alarmują w tej sprawie również lokalne organizacje działające na rzecz rodzin. W celu przeciwdziałaniu zjawisku działają częstochowskie stowarzyszenia i fundacje. Sygnały w tej sprawie przyjmuje MOPS i Częstochowski Ośrodek Interwencji Kryzysowej.

fot. Alexas_Fotos / pixabay.com

Z kolei Stowarzyszenie Dla Rodziny uruchomiło specjalną akcję dedykowaną osobom, które spotykają się z tym problemem:

Na naszych mediach społecznościowych został przygotowany plakat. Jeżeli słysz lub widzisz płacz dziecka, wydaje Ci się, że to coś niedobrego – reaguj. Są tam podane trzy numer telefonów: do nas, do MOPS-u (…). Jeżeli tylko otrzymujemy takie sygnały od razu reagujemy (…).

– mówi prezes Lidia Zeller z częstochowskiego Stowarzyszenia Dla Rodziny. Sygnały spływają do pracowników organizacji, opiekunów społecznych rodzin z problemami. Pracują i nadal docierają do domów gdzie potrzebne jest wsparcie z zewnątrz.

Jeżeli jesteśmy pozamykani w domach, a zwłaszcza gdzie jest gromada dzieci, gdzie są problemy związane z nauką szkolną, może dochodzić do rzeczy których wolelibyśmy uniknąć. Jeżeli coś takiego się dzieje, to bardzo prosimy dajcie znać, nie traktujcie tego negatywnie, dla nas to sygnał do sprawdzenia (…).

– dodaje Lidia Zeller, z Częstochowskiego Centrum Wsparcia Rodziny przy ul. Sułkowskiego. Placówka nadal działa też stacjonarnie:

Nasze centrum jest czynne do 15:30, a we wtorki do 16, ale jesteśmy wszyscy każdego dnia, wszyscy specjaliści. Udzielamy porad przez telefon, ale to nie jest tak, że się izolujemy. Czasem kontakt osobisty jest bardzo potrzebny więc wtedy zakładamy środki ochronne i idziemy do tych rodzin (…).

– dodaje Lidia Zeller. Zareaguj, być może jesteś jedyną osobą, która może pomóc w przeciwdziałaniu przemocy domowej – apeluje częstochowskie Stowarzyszenie Dla rodziny. Kontaktowe nr telefonów: 695 025 068; 502 985 101; 502 699 730

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 12 maja 2021