Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przy Wiolinowej nie powstały zapowiadane w rządowym programie mieszkania. Program podsumowuje NIK

Facebook Twitter

Trudno mówić o sukcesie rządowego programu „Mieszkanie Plus”, według raportu NIK-u projekt poniósł klęskę. Najwyższa Izba Kontroli przedstawiła dane liczbowe. Jednym z przykładów, że duża obietnica budowy mieszkań nie została spełniona, jest właśnie Częstochowa.

fot. mieszkanieplus.gov.pl

Przypomnijmy, przy ul. Wiolinowej na „Grabówce” miała rozpocząć się budowa od 400 do 600 mieszkań w 2020 roku:

Realizacja rządowego programu Mieszkanie Plus nie przyniosła oczekiwanych efektów, nie wpłynęła też znacząco na poprawę warunków i rozwiązanie problemów mieszkaniowych lokalnych społeczności. Rząd deklarował, że do końca 2019 roku wybuduje 100 tys. mieszkań, jednak do użytku oddano nieco ponad 15 tys. mieszkań, a 20,5 tys. znajdowało się w budowie i to wszystko dopiero pod koniec 2021 roku

– potwierdza Marian Banaś – prezes Najwyższej Izby Kontroli. Szereg czynników zahamował efektywność programu „Mieszkanie Plus”, także w naszym mieście:

Brak skutecznych i spójnych rozwiązań prawnych, a także opieszałość we wdrażaniu aktów wykonawczych. Inicjatywy legislacyjne mające na celu usprawnienie funkcjonowania programu Mieszkanie Plus nie zawierały kompleksowych rozwiązań w zakresie zwiększenia podaży gruntów skarbu państwa i wykorzystania ich na cele mieszkaniowe. W efekcie do końca 2019 roku żadna z nieruchomości Krajowego Zasobu Nieruchomości nie została przekazana na cele inwestycji mieszkaniowych. Miało to bezpośredni negatywny wpływ na wzrost dostępności mieszkań dla osób o umiarkowanych dochodach.

Program „Mieszkanie Plus” ma teraz zostać zastąpiony innym rządowym projektem „Mieszkanie dla rozwoju”. Na razie nie znamy jeszcze jego szczegółów.

 

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 grudnia 2022