Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przy ulicy Bardowskiego powstaje kolejny blok komunalny

Facebook Twitter

W przyszłym roku ma zostać oddany do użytku nowy miejski budynek komunalny. Tym razem blok, którym będzie administrował ZGM w Częstochowie, z 43 mieszkaniami powstaje przy ul. Bardowskiego.

Lista oczekujących na swoje lokum jest długa, ale nowa miejska inwestycja powinna ją częściowo skrócić. Będą tu małe – jednopokojowe i dwupokojowe mieszkania.

Michał Konieczny: Przy ulicy Bardowskiego już pomału wychodzi z ziemi kolejny budynek komunalny, To naszych wieloletni cykl. Jeden budynek kończymy, drugi zaczynamy. W ubiegłym roku skończyliśmy budynek przy ulicy Syrokomli – 24 mieszkania. W tej chwili powstaje ten budynek przy Bardowskiego. Projektujemy kolejny budynek przy Krakowskiej, więc na polu budownictwa komunalnego ciągle dużo się dzieje.

– jak mówi naczelnik miejskich inwestycji Michał Konieczny, spośród 43 mieszkań, 10 na parterze będzie dostosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja kosztuje 11,2 mln zł i jest dofinansowana z programu wsparcia budownictwa komunalnego i socjalnego. Częstochowski samorząd przygotowuje też kolejną inwestycję mieszkaniową przy ul. Krakowskiej, gdzie ma powstać dalsze 100 mieszkań.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do Radia Jura TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lutego 2024