Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przy Lasku Aniołowskim zgromadzono ogromne ilości odpadów zielonych, alarmują nas mieszkańcy

Facebook Twitter

Mieszkańcy Północy interweniują u nas w sprawie lokalnego punktu gromadzenia odpadów zielonych. W rejonie budynku wodociągów przy Wałach Dwernickiego, w sąsiedztwie Lasku Aniołowskiego zostało zgromadzone bardzo dużo zieleni, skoszonej trawy i gałęzi. Dlaczego?

Pytamy w Centrum Usług Komunalnych.

Bardzo miło, że mieszkańcy pilnują czy jest czysto w najbliższym sąsiedztwie, bo to jest najlepsza droga do tego, żeby było czysto. Zieleń, która jest przy lasku, zniknie w ciągu najbliższych kilku dni. Chcieliśmy trochę zaoszczędzić na czasie podczas koszenia, w związku z czym zgromadziliśmy trawę, która potem wielkim autem odjedzie na miejsce zagospodarowania.

Jak informuje Łukasz Kot z CUK, przy Lasku Aniołowskim mieszkańcy mogą pozbywać się swoich zielonych odpadów, teraz zgromadzono tam wykoszoną zieleń z pobliskiej Promenady i zieleńców. Utrudnienia w rejonie tego terenu, który mieszkańcy użytkują do rekreacji, wkrótce znikną:

Radio JURA: Nie potrzeba w tym miejscu więcej kontenerów?

Nie, to jest tylko rozwiązanie czasowe. Zależało nam na tym, żeby przed 15 sierpnia jak najwięcej terenów zielonych podkosić i uporządkować, w związku z tym to miejsce zostanie uporządkowane zgodnie z planem. Bardzo nam miło, że mieszkańcy pilnują tego. Dzięki temu będziemy mieć mniej pracy w przyszłości.

Z Łukaszem Kotem z Centrum Usług Komunalnych rozmawiał Mariusz Osyra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj