Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przy al. Niepodległości będą nowe przystanki autobusowe

Facebook Twitter

MZDiT tworzy nowe przystanki autobusowe przy al. Niepodległości, mimo że nie kursują tędy zwykłe linie MPK. To przygotowanie pod zastępczą komunikację autobusową za tramwaj oraz na potrzeby pasażerów linii nocnych.

Dotąd autobusy jadące śladem linii tramwajowej nie miały na tym odcinku prawdziwych peronów przystankowych dla podróżnych.

Jak mówi Maciej Hasik, rzecznik w częstochowskim zarządzie dróg, to także przygotowanie pod planowaną modernizację linii tramwajowej. W czasie zaplanowanych prac mieszkańcy będą musieli korzystać właśnie z autobusów za tramwaj i to przez dłuższy czas.

Nowe perony to nie wszystko. Jak zapowiada zarząd dróg i Maciej Hasik, będą też nowe wiaty na przystankach w innych lokalizacjach. Trwa już demontaż starych zadaszeń, a w kilkunastu lokalizacjach zastąpią je nowe. Wymienione zostaną wiaty na Rakowie, Parkitce, Stradomiu czy Północy. Drogowcy uprzedzają że z uwagi na prace mogą pojawiać się czasowe utrudnienia w obrębie przystanków. W sumie w Częstochowie stanie 21 nowych wiat dla pasażerów komunikacji publicznej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 marca 2020