Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przewoził kradzione artykuły higieniczne warte ponad 300 tysięcy złotych

Facebook Twitter

Zarzut paserstwa artykułów chemicznych usłyszał mieszkaniec powiatu częstochowskiego, który wpadł w ręce policjantów z Kłobucka.

Cała historia zaczyna się jednak na terenie województwa dolnośląskiego, a zajmowało się też nią jedno ze stołecznych biur detektywistycznych…

Detektywi z Warszawy powiadomili kłobucką policję, o tym, że drogami powiatu kłobuckiego jedzie właśnie samochód dostawczy, wypełniony towarem pochodzącym z przestępstwa. Faktycznie, na „pace” pojazdu znajdowały się artykuły higieniczne, takie jak pasty do zębów oraz płyny do płukania ust. Towar został skradziony wcześniej z jednej z fabryk znajdujących się na terenie woj. dolnośląskiego. Policjanci zatrzymali 26 letniego kierowcę. Jak się okazało mieszkaniec powiatu częstochowskiego od marca tego roku nabywał wcześniej skradzione artykuły higieniczne. Łącznie był w posiadaniu towaru za blisko 307 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa mienia o znacznej wartości, za który grozi mu kara nawet 10 lat więzienia. Prokurator wobec mężczyzny zastosował też policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe.

– szczegóły sprawy przekazała Joanna Mielimonka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 maja 2021