Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

„Przetrwają najsilniejsi” w Gaude Mater

Facebook Twitter

Nowa wystawa w Gaude Mater. „Przetrwają najsilniejsi” to tytuł ekspozycji prac duetu artystycznego SĘTOWSKI / GAWRON, za którym stoją Jan Sętowski i Łukasz Gawron. Autorzy wystawy prezentują wystawę zawierającą zmodyfikowane znaki graficzne znanych marek zadając jednocześnie pytania o ich obecność i znaczenie w naszym życiu.

fot. czestochowa.pl

Wernisaż zaplanowano w sobotę (20.11.) o godzinie 17.00 w Ośrodku Promocji Kultury. Wystawę będzie można oglądać do 9 grudnia.

Marki przypominają wirusy przenikające do naszej przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości. Z upływem czasu zaczynamy traktować je jako element naszej tożsamości, nie tylko akceptujemy, ale nawet określamy się za ich pomocą. Są w naszych wspomnieniach z pierwszych świadomie przeżywanych świąt, pierwszego meczu koszykówki, a nawet pierwszego stosunku seksualnego. Tani sentyment, na którym bazują korporacje, sprawia, że to nie my kupujemy towar, ale wraz z naszymi emocjami stajemy się towarem

– tłumaczą artyści.

Firmy zamiast sprzedawać usługi i przedmioty, stały się brokerami wspaniałych chwil w gronie rodziny, a ostatnio bojownikami o prawa mniejszości. One będą wszystkim tym, czym my zechcemy, a my będziemy tym, czym one zechcą, bo ta relacja jest patologicznie symbiotyczna. Jedno wiadomo jednak na pewno – przetrwają najsilniejsi

– dodają.

SĘTOWSKI / GAWRON to projekt artystyczny założony przez Jana Sętowskiego i Łukasza Gawrona. Artyści wykorzystują szerokie spektrum środków wyrazu artystycznego – od malarstwa, przez instalacje ready made na wideo, do działań konceptualnych. Inspiruje ich historia, popkultura oraz współczesna rzeczywistość doby internetu, pełna fake newsów i teorii spiskowych.

Wystawę można oglądać w galerii Ośrodka do 9 grudnia, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 20.00.

Wstęp jest bezpłatny, jednak obowiązują ograniczenia sanitarne.

Źródło informacji: gaudemater.pl
fot. Bartłomiej Zgrzeblak

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj