Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przenoszenie danych w Urzędzie Stanu Cywilnego w Częstochowie

Facebook Twitter

Urząd Stanu Cywilnego po raz pierwszy przeniósł do Systemu Rejestrów Państwowych akty stanu cywilnego, korzystając z usługi cyfrowej masowej migracji. W pierwszej fazie pilotażu bierze udział m.in. Częstochowa. Na czym ten pilotaż polega?

Celem pilotażu jest potwierdzenie, że narzędzie przygotowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i Centralny Ośrodek Informatyki, jest gotowe do wdrożenia. Trzeba je przetestować nim ruszy w całym kraju. Efektem tego ma być przyspieszenie przenoszenia aktów do elektronicznego ogólnopolskiego systemu.

Co zyskają mieszkańcy? W przyszłości znacznie się skróci czas oczekiwania obywateli na odpisy aktów oraz szybciej będą mogły być realizowane rejestracje urodzeń, małżeństw i zgonów. Do 1 marca 2015 roku akty stanu cywilnego zapisywano w papierowych księgach, teraz przechodzimy całkowicie w świat cyfryzacji w tym zakresie. Pilotaż dotyczy na razie pierwszego etapu projektu masowej migracji danych, oprócz Częstochowy jest sprawdzany jeszcze w Nowej Soli. W drugim etapie planowane są dalsze ułatwienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 lutego 2020