Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przemycali ponad 30 kg marihuany z Hiszpanii. Są już w areszcie

Facebook Twitter

6 przestępców którzy działali w zorganizowanej grupie przestępczej stanie przed częstochowskim sądem. Usłyszeli prokuratorskie zarzuty w związku z obrotem znacznymi ilościami narkotyków.

Przemycali zakazane substancje z Hiszpanii. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w naszym mieście

– mówi jej rzecznik prokurator Tomasz Ozimek.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji w ramach postępowania nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Częstochowie dokonali zatrzymania 6 osób podejrzanych o dokonanie nabycia, obrotu oraz posiadania znacznych ilości środków odurzających w postaci marihuany oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Do zatrzymania doszło na terenie powiatu krakowskiego podczas transakcji sprzedaży 2 kg marihuany.

Przestępcy mieli w zanadrzu jeszcze kolejne 30 kg marihuany, które mieli sprzedać hurtownikom w innych transakcjach. Cały zapas narkotyku pochodził z wcześniejszego przemytu, za co dwójka z zatrzymanych odpowie przed sądem:

Środki te uprzednio zostały przez dwóch podejrzanych sprowadzone do Polski z terytorium Hiszpanii. Czyny zarzucone podejrzanym zagrożone są karą do 12 lat pozbawienia wolności, a w przypadku dwóch mężczyzn podejrzanych także o przywóz narkotyków do Polski karą do 15 lat pozbawienia wolności. 

Jak dodaje prokurator Tomasz Ozimek, cała rozbita grupa przestępcza trafiła do aresztu. Sąd zdecydował o zatrzymaniu ich za kratami na najbliższe 3 miesiące.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj