Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przelot nad placem budowy nowego fragmentu DK46. W poniedziałek zmiany przy budowie [WIDEO]

Facebook Twitter

W ostatniej dekadzie, w ślad za zmieniającymi się potrzebami komunikacyjnymi i rozwojem tkanki miejskiej, w ramach programu  "Lepsza Komunikacja w Częstochowie" wybudowaliśmy sporo odcinków dróg w zupełnie nowych śladach.

mat. prasowy

Kolejnym z takich fragmentów będzie tzw. obejście św. Barbary czyli nowy fragment DK-46 z nowymi skrzyżowaniami, od zbiegu ulic: Głównej, św. Jadwigi i św. Barbary wzdłuż linii kolejowej do ul. Pułaskiego w okolicach dworca Stradom PKP. Zapraszamy do spojrzenia z góry na to jak wyglądają aktualne prace.

Jednocześnie informujemy, że w poniedziałek w obrębie placu budowy nastąpi ważna zmiana dla osób pokonujących sąsiadującą z realizacją inwestycji linię kolejową. Konsorcjum realizujące przebudowę DK-46 przekazało bowiem informację o konieczności zamknięcia na jeden dzień dla ruchu kołowego przejazdów kolejowych w ulicy  Zaciszańskiej i ul. Mała Warszawka. Obsługa ulicy Mała Warszawka będzie odbywać się 30 maja poprzez ulicę Przestrzenną.

Koniec robót wraz z przebudową istniejącego śladu DK-46 (ulice: Główna i Przejazdowa) w drugiej połowie 2023 roku. To druga największa inwestycja drogowa w historii Częstochowa – Profil Miasta, a jej koszt to ok. 100 mln zł. Budujemy dla Was!

źródło: mat. prasowy/ Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023