Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przełamanie Rakowa i wygrana z Zagłębiem Lubin!

W meczu 18 kolejki PKO Ekstraklasy rozegranym w niedzielę (21.02) Raków Częstochowa wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:1 i odniósł pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Gola dla naszej drużyny zdobyli Ivi Lopez, samobójcze trafienie na korzyść Rakowa zaliczył też obrońca gospodarzy Sasa Balic.

Od początku spotkania podopieczni trenera Marka Papszuna starali się narzucić swój styl gry, ale to Zagłębie stworzyło pierwszą dobrą sytuacje do zdobycia gola. Na nasze szczęście okazji nie wykorzystał w 6 minucie Patryk Szysz. Zawodnik gospodarzy nie pomylił się już w 13 minucie i lubinianie objęli prowadzenie. Raków wyrównał w 29 minucie – rzut wolny, po faulu na Patryku Kunie wykonywał Ivi Lopez. Hiszpan świetnym strzałem pokonał bramkarza gości i tym samym „czerwono-niebiescy” zdobyli swoją pierwszą ligową bramkę w 2021 roku. Do końca pierwszej połowy częstochowianie byli stroną przeważającą, ale wynik nie uległ już zmianie.
W drugiej części meczu obie ekipy miały problem ze stwarzaniem dogodnych sytuacji bramkowych, na szczęście tą niemoc przełamali nasi piłkarze. W 81 minucie po akcji zapoczątkowanej przez bardzo aktywnego tego dnia Patryka Kuna, Marko Poletanovic zagrał w polu karnym do Ivi Lopeza, ten uderzył na bramkę Zagłębia, a lot piłki niefortunnie przeciął obrońca gospodarzy Balic i zaliczył gola samobójczego. Lubinianie rzucili się do odrabiania strat, ale nasi piłkarze nie dali sobie odebrać wygranej.
Po tym spotkaniu częstochowianie zajmują 3 miejsce w tabeli z dorobkiem 31 punktów. Następny mecz Raków rozegra w piątek (26.02), kiedy to na stadionie w Bełchatowie podejmie drużynę Podbeskidzia Bielsko Biała.

Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa 1:2 (13 min. – Szysz 1:0, 29 min. Ivi Lopez 1:1, 81 min. Balic (samob,) 1:2

Skład Rakowa: Holec, Niewulis, Jach, Piątkowski, Sapała, Papanikolau (Poletanovic), Kun (Shwarz), Tudor, Tjanic (Lederman), Ivi (Wdowiak), Gutkovskis (Arak)