Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przejście dla pieszych w Szarkach między Częstochową a Wieluniem do przebudowy

Facebook Twitter

Inwestycja jest elementem programu, który ma się przyczynić do likwidacji niebezpiecznych odcinków oraz zmniejszenia liczby wypadków i ofiar. Powstanie tutaj m.in. dodatkowe oświetlenie.

fot. GDDKiA

To dalsza część ważnego programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, co w połączeniu z zadaniami w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych, powinno sytuację znacząco poprawić.

Wszystko jest na dobrej drodze. Cztery oferty wpłynęły w przetargu na zaprojektowanie i realizację rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo na DK43 w Szarkach. Dwie z ofert mieszczą się w kwocie 900 tysięcy zł, jaką GDDKiA zamierzało przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a pozostałe były nieznacznie droższe. Najniższą kwotę, 873 tys. zł, zaoferowała firma z Lublińca. Oferty są sprawdzane pod kątem formalnym i merytorycznym, potem zostanie wybrana najlepsza oferta.

Przejście dla pieszych

Co najważniejsze: wiadomo, że powstanie ponad 200-metrowy chodnik, zatoka autobusowa i odwodnienie drogi. Zamontowany ma być też podświetlony i wyniesiony nad drogę znak informujący o przejściu dla pieszych z pulsującą sygnalizacją ostrzegawczą i oświetlenie samych pasów dla pieszych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2024