Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przejścia dla pieszych po nowemu w al. Wolności. Nie przechodźcie przez ruchliwe jezdnie na pamięć

Facebook Twitter

Nowe zebry są już oznakowane poziomo i pionowo, stosujmy się do tego i nie przechodźmy przez jezdnie na pamięć. Tak do pieszych zwraca się Miejski Zarząd Dróg oraz Biuro Inżyniera Ruchu w Częstochowie. Wszystko z powodu zmian w obrębie nitki linii tramwajowej i al. Wolności.

fot. Pixabay

Pasy dla pieszych w centrum zostały wyznaczone na nowo.

Zgodnie z zaleceniami specjalistów inżynierów od bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy realizacji przebudowy skrzyżowania Wolności/ Kopernika/ Orzechowskiego zmianie uległy lokalizacje niektórych przejść dla pieszych – na wysokości skrzyżowania z ul. Focha zostało przesunięte w kierunku północnym i teraz tam mamy, w okolicy 100 m od poprzedniej lokalizacji, to przejście dla pieszych wytyczone, ze względów bezpieczeństwa w ruchu drogowym i także potrzeb, które się tam pojawiły w związku z przeniesieniem przystanku tramwajowego.

Zmiany zobaczymy w rejonie dworca PKP, tu pasy na jezdni pojawiły się w mniejszej odległości, natomiast przeprawa przez al. Wolności na wysokości ul. Focha została zlikwidowana. Nie przekraczajmy tutaj jezdni na pamięć, to ruchliwy i niebezpieczny dla pieszych odcinek. Inaczej wyznaczono też pasy przy ul. Kopernika:

Zmienione przejście dla pieszych, chociaż w mniejszym zakresie, przed skrzyżowaniem z ul. Kopernika. Zmiana lokalizacji jest dosłownie 30-metrowa, więc to bardziej zoptymalizowanie tego przejścia dla pieszych wobec zmiany na tym skrzyżowaniu zmiany geometrii tej krzyżówki. Liczba przejść dla pieszych się nie zmienia, zmieniła się tylko ich lokalizacja po przebudowie.

Z cennymi wskazówkami dla pieszych Maciej Hasik, rzecznik w zarządzie dróg. Nowe przejścia są już właściwie oznakowane, powinny nam też ułatwić dotarcie na przystanki tramwajowe.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj