Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przejścia dla pieszych lepiej oznakowane i oświetlone, głównie przy Okulickiego

Facebook Twitter

Jeszcze przed zimą, dodatkowo na jezdni oznakowano w kilku miejscach pasy dla pieszych. Nie zawsze przejścia były dobrze widoczne, co zgłaszali sami kierowcy i piesi.

Zdecydowano się też na montaż lepszego oświetlenia, informuje Miejski Zarząd Dróg. Zmiany można zauważyć na skrzyżowaniu św. Rocha ze św. Krzysztofa oraz na krzyżówkach ulicy Okulickiego z Bialską, Dekabrystów, Łódzką, Mazowiecką i św. Krzysztofa:

Maciej Hasik: Prace polegały m.in. na montażu dodatkowego oświetlenia słabo widocznych przejść w dwóch miejscach i instalacji dodatkowego oznakowania poziomego w kilku kolejnych.  W przyszłorocznym sezonie budowlanym dopełnieniem powyższych działań będzie dostosowanie przejść dla pieszych do potrzeb osób niepełnosprawnych w siedmiu lokalizacjach głównie w obrębie centrum miasta. Łączny koszt zestawienia wszystkich wymienionych inwestycji to ok. 580 tys. zł.

– jak informuje Maciej Hasik, lepiej widoczni są już piesi w obrębie oświetlonego przejścia przez ul. Dekabrystów na wysokości Parku Wodnego. Podobnie na ul. PCK na wysokości szpitala, gdzie niewidoczni na pasach przechodnie pojawiali się na pasach tuż przed nadjeżdżającymi samochodami. Teraz powinno być tu bezpieczniej.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024