Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przejezdność autostrady A1 w drodze nad morze coraz lepsza. Znikają ograniczenia, prace finiszują

Facebook Twitter

Za chwilę będziemy jeździć urlopowo po Polsce, dlatego spojrzeliśmy jak wygląda przejezdność autostrady A1 w drodze nad Bałtyk. Mamy kilka podpowiedzi dla naszych kierowców.

Przebudowa DW786
fot. Pixabay

Kończą się prace wykończeniowe na granicy woj. łódzkiego i śląskiego a autostradowym węzłem Częstochowa Północ. Jadąc A1 w okresie wakacyjnym na północ od miasta, nie powinniśmy napotkać już utrudnień. Jak informuje GDDKiA przed rozpoczęciem wakacji ograniczenia prędkości zostaną usunięte. Podobnie jak na sąsiednim odcinku od Radomska do granicy woj. śląskiego. Tego lata kierowcy na blisko 24-kilometrowym fragmencie autostrady będą mogli już poruszać się z maksymalną dopuszczalną prędkością.

Finiszują już prace na dwóch kolejnych odcinkach – z Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego oraz od Kamieńska do Radomska. Tu też znikną dzisiejsze ograniczenia do 100 km/h. W budowie jest autostrada pomiędzy Piotrkowem i Kamieńskiem, całość jeszcze w tym roku zostanie udostępniona dla ruchu. Na razie kierowcy mają po dwa pasy ruchu, w obu kierunkach.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj