Przegrana częstochowskich pingpongistek

Częstochowskie pingpongistki przegrały z mistrzyniami Polski z Tarnobrzegu. Zawodniczki Bebetto AZS UJD Częstochowa po wyrównanym meczu uległy w niedzielę 4 października na wyjeździe 1:3 KTS- Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Była to pierwsza porażka akademiczek w tym sezonie w ekstraklasie.

Drużynę KTS-u do zwycięstwa poprowadziła była mistrzynią Europy w grze pojedynczej Viktoria Pavlovich. Białorusinka pokonała Roksanę Załomską 3:0 i Tetianę Bilenko 3:1. Honorowany punkt dla częstochowskiego zespołu zdobyła Sandra Wabik, która ograła w czterech setach Agatę Zakrzewską. W czwartym pojedynku Tetiana Bilenko zdołała urwać jeden set przegrywając z Elizabetą Samarę.

Mimo porażki po 6 kolejkach częstochowianki z dorobkiem 14 punktów zajmują drugie miejsce. Następny mecz akademiczki rozegrają 16 października na własnym obiekcie z AZS-em UE Wrocławia.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg – Bebetto AZS UJD Częstochowa 3:1

Viktoria Pavlovich – Roksana Załomska 3:0 (11:6, 11:8, 11:9)

Elizabeta Samara – Tetiana Bilenko 3:0 (11:7, 11:6, 11:7)

Agata Zakrzewska – Sandra Wabik 1:3 (11:6, 7:11, 9:11, 6:11)

Viktoria Pavlovich – Tetiana Bilenko 3:1 (9:11, 11:5, 13:11, 11:2)

zrodlo: AZS UJD