Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przegląd Zespołów Szkół Średnich na wysokim poziomie

Facebook Twitter

Przegląd Zespołów Szkół Średnich pokazał jak z aktorstwem na profesjonalnej scenie radzą sobie nasi licealiści. Częstochowski Teatr im. Adama Mickiewicza przygotował to wydarzenie już po raz 19.

Do finału przeglądu zakwalifikowano tym razem 5 częstochowskich kół teatralnych z ich propozycjami.

Wrażeniami po występie dzieliły się młode aktorki z Liceum Słowackiego: Ada Ciesielska, Natalia Rychter i Zuzanna Michalczyk. Ich opiekunem w kole teatralnym jest od lat Marek Ślosarski, który wyszukuje wśród licealistów potencjalne talenty aktorskie…

Dla grających największą atrakcją i nagrodą w przeglądzie jest możliwość zagrania w przedstawieniu na prawdziwej teatralnej scenie. Młodych ludzi pytaliśmy co im szczególnie imponuje u prawdziwych aktorów w teatrze?

Szkolne spektakle oceniało profesjonalne jury: aktorki Agata Pruchniewska i Ewelina Rucińska oraz teatrolog Agnieszka Lipińska. Dla Teatru Mickiewicza była to też możliwość zaproszenia do uczestnictwa w życiu częstochowskiej sceny młodych ludzi…

Mówi Ewa Oleś, sekretarz literacki teatru w Częstochowie. Ogłoszenie wyników przeglądu i rozdanie nagród zaplanowano 11 czerwca o godz. 18.00.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lipca 2020