Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedszkole przy Okulickiego w rozbudowie

Facebook Twitter

Zmienia się i powiększa Miejskie Przedszkole nr 38. Trwa rozbudowa placówki na Partkice. Przy ul. Okulickiego miasto chce docelowo utworzyć nowe przedszkolne oddziały.

fot. stux / pixabay.com

Prace mają zakończyć się pod koniec wakacji, poinformował nas Marcin Breczko z biura prasowego w częstochowskim magistracie:

W efekcie inwestycji w Miejskim Przedszkolu nr 38 zwiększy się znacząco powierzchnia użytkowa tego obiektu, bo w miejscu, gdzie wcześniej było wejście główne, powstaną dwie kondygnacje. Będzie wewnętrzna winda dla osób z niepełnosprawnościami. Po rozbudowie cały obiekt czeka jeszcze termomodernizacja z wymianą cześci stolarki oraz remontem wentylacji mechanicznej w kuchni. Obecnie trwa murowanie ścian nośnych parteru

– tłumaczy Marcin Breczko z biura prasowego UM. Pierwsze prace ruszyły w listopadzie. Po przeprowadzeniu inwestycji będzie więcej miejsc w przedszkolu dla maluchów, poprawią się warunki pracy z dziećmi. Kilka miesięcy budowlanych prac już minęło:

Jak dotąd wykonano już m. in. ławy i ściany fundamentowe budynku z izolacją termiczną ścian, położono betonowy podkład pod warstwy podłogowe. Prowadzono też roboty związane z kanalizacją sanitarną. Dzięki tej inwestycji będzie możliwe utworzenie trzech nowych grup przedszkolnych dla dzieci nieobjętych dotychczas wychowaniem przedszkolnym. Poszerzy się także oferta edukacyjna tego przedszkola.

Koszt całości inwestycji to 2,9 mln zł, z czego planowane dofinansowanie wynosi 1,2 mln.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj