Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedświąteczne próby wyłudzenia danych oraz oszustw internetowych. Poszkodowani to też częstochowianie – policja ostrzega

Facebook Twitter

Codziennie zgłaszają się na policję osoby, które zostały oszukane. Niestety ciągle dajemy się nabrać na informacje o: pozostawionej paczce, do której trzeba dopłacić drobną kwotę. Otwieramy przesyłane smsem linki do stron wyłudzających dane i padamy ofiarą oszustów.

fot. relexahotels/ Pixabay

Ostrzega mieszkańców częstochowska policja, bo ataki nasiliły się w okresie przedświątecznym, także dotyczące fałszywych aukcji i nieprawdziwych ofert sprzedaży:

Szczególnie teraz przed świętami trzeba zachować czujność i nie ulegać pokusom wyjątkowych okazji cenowych. Za każdym razem sprawdźmy wiarygodność sprzedawcy, jego poprzednie aukcje oraz opinie kupujących na jego temat. Nigdy nie klikajmy w linki załączone w wiadomościach e-mail czy SMS, nie dajmy się nabrać na SMSy o konieczności dopłaty za przesyłkę, upewnijmy się u przewoźnika, czy jest to prawdziwa informacja.

W ostatnich dniach pojawiło się sporo prób wyłudzenia danych, których ofiarami są częstochowianie

– informuje rzeczniczka policji w naszym mieście – podkom. Sabina Chyra-Giereś.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Nagminnie dajemy się nabrać na podejrzane transakcje internetowe, mimo apeli o ostrożność w sieci.

Bądźmy również ostrożni przy sprzedaży przedmiotów na portalach aukcyjnych. Naszą czujność powinna wzbudzić wiadomość od rzekomego kupca, w której pisze, że zrobił już przelew i wysyła link, pod którym możemy sprawdzić stan naszego konta. Link ten przekieruje nas na fałszywą stronę banku, gdy wpiszemy tam swoje dane, oszust zyska dostęp do naszych pieniędzy.

W okresie przedświątecznym oszuści nie odpuszczają i wykorzystują nasz pośpiech, nieuwagę, czy też niewiedzę

– przestrzega nas przed oszustami w sieci podkom. Sabina Chyra-Giereś.

 

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022