Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedsiębiorco! To ostatni dzień na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek ZUS!

Facebook Twitter

Jeszcze tylko do końca miesiąca, mają przedsiębiorcy na złożenie wniosku o zwolnienie z opłacania składek ZUS. Ta forma tarczy antykryzysowej się kończy, a dotyczy branż: turystycznej, wystawienniczej i estradowej.

Można jeszcze uzyskać zwolnienie z płatności ubezpieczeń społecznych za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r.

Do końca listopada można starać się o zwolnienie z opłacania składek ZUS na podstawie tarczy branżowej. Prawo do tej formy pomocy przysługuje płatnikom sektora: turystycznego, hotelarskiego, organizacji i obsługi targów, konferencji oraz wystaw. DO tej pory w województwie śląskim wpłynęło ponad 3000 wniosków. Najwięcej wniosków wpłynęło do oddziału ZUS w Sosnowcu, bo 860, w Częstochowie 269. 

Warto z takiej ulgi skorzystać, przypomina ZUS i rzecznik Beata Kopczyńska. Do tej pory w województwie śląskim zakład umorzył składki za te miesiące na kwotę blisko 5,4 mln zł. Zasady nie są skomplikowane, urzędnicy czekają na zgłoszenia online.

Podstawowym warunkiem ubiegania się o zwolnienie jest prowadzenie przed 30 czerwca przeważającej działalności, które obejmuje tarcza. Należy również wskazać 75% spadek przychodów. Aby skorzystać ze zwolnienia trzeba było również do 2 listopada przekazać do ZUS deklarację rozliczeniowe. Wniosek o zwolnienie z opłacania składek można złożyć najpóźniej 30 listopada. Trzeba to zrobić wyłącznie elektronicznie za pośrednictwem platformy usług elektronicznych ZUS. 

– poinformowała nas Beata Kopczyńska, rzecznik ZUSu w naszym województwie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj