Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przedłużono do końca roku funkcjonowanie powiatowej komunikacji publicznej na terenie Kłobucka

Facebook Twitter

Komunikacja publiczna dla mieszkańców powiatu kłobuckiego została na kolejne miesiące zapewniona. Właśnie zostały podpisane przez Starostę Kłobuckiego aneksy, przedłużające umowy z przewoźnikami do końca roku.

Tym samym będą dalej działać powiatowe przewozy osób na 6 liniach między poszczególnymi miejscowościami powiatu.

Mamy uruchomionych 6 linii komunikacyjnych. Przedłużyliśmy właśnie obowiązywanie tego transportu w okresie, kiedy były zamknięte szkoły średnie powiatu kłobuckiego i szkoły podstawowe. Te kursy również były zawieszone, ponieważ one w dużej części były dedykowane uczniom szkół średnich, natomiast 6 linii jest jest w tym roku liniami użyteczności publicznej. Rok temu, dwa lata temu mogli z niej korzystać tylko uczniowie, natomiast teraz na tych liniach mogą jeździć i uczniowie na bilety miesięczne i wszyscy mieszkańcy powiatu kłobuckiego.

O szczegóły porozumień z PKS-em oraz prywatnymi przewoźnikami pytaliśmy starostę Henryka Kiepurę. Pojedziemy między Kłobuckiem a Janikami, Julianowem, Rębielicami Królewskimi, Przystajnią, Praszczykami i Popowem.

Mamy 6 linii po 6 kursów na każdej. To było wystarczające. Nie było większych problemów zgłaszanych do Starostwa Powiatowego ani do dyrektorów szkół przez naszych uczniów. Te 6 linii komunikacyjnych obsługują nam trzy firmy – PKS Częstochowa, 2 obsługuje firma z Przystajni i 1 firma z Ostrów. Staramy się jak najlepiej z tego wywiązać. Mówię to w swoim imieniu jako starosta powiatu kłobuckiego

– o komunikacji publicznej dostępnej dla wszystkich mieszkańców w powiecie kłobuckim mówił starosta Henryk Kiepura.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022