StartWiadomości

Przed nami tydzień obfitujący w literackie wydarzenia

Czym jest Miasto Poezji?

24 Maja w czwartek jak i 25 maja w piątek, mamy dla mieszkańców miasta dwie bardzo bogate imprezy literackie. Są one wynikiem współpracy Koła Literackiego Anafora i Ośrodka Promocji Kultury w Częstochowie i chcemy zaproponować mieszkanie poezji w Częstochowie, które odbywa się w takim powiedzmy satelickim projekcie Festiwalu Miasta Poezji, które odbywa się w Lublinie. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w tym festiwalu i taką zamiejscową imprezę tworzymy. – wyjaśnia Michał Wilk.

W ciągu dwóch dni książkowe atrakcje mają szansę przyciągnąć częstochowian do siedziby Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater. Szczególnie bogaty program będzie miał Literacki Piątek 25 maja. Wraca w mieście m.in. bookcrossing.

W piątek proponują literacki piątek, chcemy zaprosić na cztery wydarzenia właściwie tego dnia, czyli konferencje naukową, dwa spotkania autorskie, więc dosyć ciekawie. Temu będzie towarzyszyć również wymiana książki, właściwie impreza znana częstochowianom i częstochowiankom. Bardzo dobrze formuła jest tutaj przyjęta, więc myślę, że spotka się z dużym odzewem. Chcemy przywrócić formułę cykliczną, tzn mamy w planach, aby przynajmniej raz w miesiącu spotkać się właśnie przy wymianie książki i móc tymi książkami się wymieniać. Zobaczymy, przynajmniej taki jest plan na wakacje.

Literackie propozycje nadchodzącego tygodnia przybliżał Michał Wilk z Ośrodka Promocji Kultury Gaude Mater.

Zostaw komentarz