Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przeczytaj i zastanów się zanim zagłosujesz. Budżet Obywatelski w mieście – jakie zadania w tym roku?

Facebook Twitter

Budżet Obywatelski w Częstochowie ruszył po raz 11. i czeka na naszą aktywność. Nim zagłosujemy i oddamy punkty na projekty dzielnicowe oraz ogólnomiejskie, warto je lepiej poznać. Znów pojawiły się krytyczne głosy wśród częstochowian, że inwestycyjne pomysły z Budżetu Obywatelskiego wyręczają na tym polu samorząd. 

Budżet Obywatelski
fot.czestochowa.pl/ Łukasz Kolewiński

Budżet Obywatelski w mieście

Na miejskiej stronie znajdziemy projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego w Częstochowie, te zakwalifikowane do głosowania, jak i odrzucone formalnie czy merytorycznie.

Jest cała pula festiwali, festynów czy koncertów pod szyldem Gramy razem ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt, zgłoszono je dla prawie wszystkich dzielnic – a nuż częstochowianie będą chcieli takiego wydarzenia w plenerze i przynajmniej część zyska poklask. Stojaki rowerowe, ścieżki, parkingi i chodniki do remontu – tego chcemy co roku, bo okazuje się, że mieszkańcy wiedzą lepiej od drogowców, które inwestycje są potrzebne.

Zgłoszono ścieżkę edukacyjną, wyścigi samochodowe, czy co może dziwne zakup narzędzi dla Miejskiego Szpitala Zespolonego albo foteli dla Teatru Mickiewicza. W puli projektów są doświetlenia przejść dla pieszych, monitoring DPS-u, Zazielenienie Saunarium w Parku Wodnym Częstochowa czy zakup szafek szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 46 w Gnaszynie.

Na liście do głosowania są też murale, warsztaty, czy zakupy książek do bibliotecznych filii. Wszystkie projekty są na stronie czestochowa.budzet-obywatelski.eu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj