Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowują główną arterię w mieście, a w dzielnicach ruch niszczy inne odcinki [INTERWENCJA RADIA JURA]

Facebook Twitter

Objazdy przebudowywanej al. Wojska Polskiego powodują zniszczenia przez ciężkie auta na dzielnicowych odcinkach - piszą do nas w tej sprawie słuchacze. Z dzielnicy Zawodzie, dotarł do nas sygnał o zniszczonym już rondzie przy ul. Srebrnej.

fot. mzd.czest.pl

Rondo powoli się rozsypuje

– pisze mieszkanka tych okolic.

Kostka brukowa, zdecydowanie się poluzowała, częściowo już wypada, natężenie ruchu jest tam obecnie spore. Powoli to samo robi się na następnym rondzie obok centrum handlowego przy Drogowców. Nie wiem jak wykonawca wykonał te ronda, a może to wina zbyt dużego ruchu w tej okolicy…

Inni kierowcy sygnalizują ubytki w jezdni na Srebrnej od ronda do skrzyżowania z ul. Mirowską, czy uda się naprawić na czas to co było dobre, gdy przebudowa DK-91 zostanie już sfinalizowana, czas pokaże. Podobne zniszczenia w ostatnich latach zauważali lokalni samorządowcy wzdłuż linii tramwajowej. Ciężki sprzęt podczas prac na torowisku spowodował uszkodzenia asfaltu np. w al. Wyzwolenia, wyremontowanej nieco wcześniej. W dzielnicy Północ, gdzie tramwaje nie dojeżdżały przez ponad 2 lata, nadal jezdnia wygląda tak samo. Czy objazdowy ruch zniszczy teraz inne ulice w mieście?

Będziemy śledzić tę sprawę

Temat realizowanych inwestycji, które powodują inne zniszczenia gotowych ulic przekazaliśmy do zarządu dróg. Do tematu jeszcze wrócimy.

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023