Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa ul. Złotej: Dokuczliwe prace powodem interwencji u drogowców i radnej

Facebook Twitter

Mieszkańcy ulicy Złotej nie mają lekko o tej porze roku. Przebudowa ulicy trwa, pojawiły się głębokie wykopy, a w trakcie prac mieszkańcy posesji mają problemy z przedostaniem się do domów. Szczególnie, że na razie nie ma tu chodników, a prace trwają również na poboczu.

Sygnały od częstochowian z tej części miasta przekazaliśmy do Miejskiego Zarządu Dróg. Mimo zmieniającej się pogody, udało się nieco poprawić prowizoryczny przejazd dla mieszkańców Złotej.

Gotowa ulica będzie wyłaniać się wiosną i latem, w połowie roku przebudowa powinna być bowiem finalizowana

– mówi rzecznik Maciej Hasik. Radna z dzielnicy Krystyna Stefańska rozumie problemy mieszkańców, ale najważniejsze, że wieloletnie starania o gruntowną przebudowę ulicy wreszcie udaje się zrealizować.

W razie potrzeby i konieczności drogowcy interweniują u wykonawcy

– zapewnia nas MZD. Chodziło o kwestię udrożnienia możliwości dotarcia na posesję dla mieszkańców w trakcie trwającej inwestycji:

Mieszkańcy informowali nas o grząskim terenie budowy, który uniemożliwia przedostanie się pieszo do domów, liczne komentarze w sprawie trwającej przebudowy Złotej pojawiły się na naszym facebookowym profilu.

Z częstochowską radną Krystyną Stefańską rozmawiał Mariusz Osyra. Czekamy na finisz prac w tym rejonie. Na pewno będziemy śledzić przebieg prac.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj