Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa Starego Rynku. Mieszkańcy muszą liczyć się z utrudnieniami

Facebook Twitter

Przebudowa Starego Rynku wkracza w kolejny etap, prace postępują, a to oznacza że dla mieszkańców i kierowców szykują się nowe utrudnienia w rejonie przebudowy.

O zmianach w obrębie ul. Mirowskiej dowiadywał się w zarządzie dróg Mariusz Osyra:

W kolejnym etapie prace budowlane na Starym Mieście obejmą właśnie ul. Mirowską. Stanie się to już od wtorku 18.02. Dlatego zarząd dróg informuje, że zostaje wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu i zmiana tras autobusów MPK w tej części Częstochowy. Ruch samochodów na odcinku ul. Mirowskiej między pl. Daszyńskiego, a ul. Nadrzeczną zostanie skierowany tylko na jeden pas drogi. Zwężenie oznacza mniejszą przepustowość i nowe oznakowanie. Ulica stanie się w trakcie robót jednokierunkowa i dojedziemy nią tylko z centrum w kierunku Zawodzia. W kierunku przeciwnym ul. Mirowska nie będzie drożna. Jednak drogowcy zapewniają, że plac budowy pozwoli ominąć objazd wyznaczony przez ul. Nadrzeczną i dalej ul. Warszawską do pl. Daszyńskiego. Do takich komplikacji trzeba się przyzwyczaić, zmiana ma obowiązywać do odwołania, prawdopodobnie aż do maja.

W ten rejon miasta będziemy jeszcze zaglądać.

<iframe src=”https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FRadioJura%2Fvideos%2F2479539842300640%2F&show_text=0&width=560″ width=”560″ height=”315″ style=”border:none;overflow:hidden” scrolling=”no” frameborder=”0″ allowTransparency=”true” allowFullScreen=”true”></iframe>

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 lutego 2023