Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa Starego Rynku jednak z poślizgiem. Prace utrudniła pandemia

Facebook Twitter

Wedle wcześniejszych zapowiedzi miasta, rewitalizacja miała zakończyć się w połowie tego roku. Finał inwestycji przesunięto jednak na koniec roku.

Z kolei jeszcze w listopadzie zostanie odblokowana ul. Mirowska, gdzie trwały prace. Ułatwi to ruch w tej części miasta.

Były takie dni tygodni, kiedy naprawdę dużo pracowników nie było łącznie z kierownictwem budowy, bo przechodzili przez chorobę. Natomiast w tej chwili jest do 25 listopada mają się zakończyć prace przy ul. Mirowskiej, ma być całkowicie przejezdna. Tak naprawdę kończą się prace brukarskie, została wykonana fontanna i odebrana, został wykonany amfiteatr. 

Wykonawca modernizacji rynku uzyskał zgodę aby dokończyć budowę do 20 grudnia, jak informuje naczelnik Michał Konieczny, z Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. Prace mimo opóźnienia zmierzają już do finału…

Najwięcej prac pozostaje wykonawcy do wykonania na budynku tym, którym widać – wewnątrz tego budynku i na tym się teraz skupia. Natomiast całość prac można oglądać przechodząc czy przejeżdżając przez Stary Rynek. Jest to już naprawdę końcowy etap. 

– mówił Michał Konieczny – Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj