Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa linii tramwajowej rośnie w oczach?

Facebook Twitter

Tempo budowy linii tramwajowej budzi zastrzeżenia naszych słuchaczy, dlatego pytaliśmy jak postępują prace i czy kolejne etapy zostaną ukończone w terminie.

Prace zmierzają do końca w dzielnicy Północ oraz w obrębie pętli tramwajowej na Tysiącleciu, informuje zarząd dróg.

Na Północy zaawansowanie prac torowych jest na poziomie 99%. Trwają prace wykończeniowe, trwa uzbrajanie i wyposażanie nowych budynków na pętli przy Fieldorfa Nila. Mimo problemów z nowym nasypem ziemi spowodowanym ulewami konstrukcja pętli jest także na ukończeniu, zostało uzbrojenie sieci trakcyjnej. Na Tysiącleciu przy pętli przy Kiedrzyńskiej prace są na ukończeniu, na odcinku od PCK trwają prace przedzbrojeniowe, prace konstrukcyjne są zaawansowane, wylewane są fundamenty pod słupy, później układanie torów. Odcinek od Dekabrystów – tam prace konstrukcyjne. Przy wjeździe do tunelu finalizowana jest budowa dwóch nowych peronów pod nowe przystanki w obu kierunkach jazdy.

– uspokaja rzecznik MZDiT Maciej Hasik. Przypomnijmy linia na odcinku w al. Pokoju została ukończona. W dalszej kolejności pracujące ekipy przeniosą się do Śródmieścia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj