Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa DK 91. Montują stalową konstrukcję skrzyżowania Rejtana z Krakowską

Facebook Twitter

Na budowie nowej al. Wojska Polskiego w Częstochowie rozpoczął się montaż konstrukcji następnego, dwupoziomowego skrzyżowania. W tym tygodniu stalowe belki zostały przetransportowane na skrzyżowanie z ulicami Rejtana i Krakowską.

fot. czestochowa.pl

Transport podobnie jak w przypadku elementów stalowych rakowskiej estakady prowadzony był w nocy. Ekipy budowlane wykonawcy teraz osadzają i scalają poszczególne elementy. Na krzyżówce Rejtana z Krakowską powstanie estakada, kolejna u zbiegu al. Wojska Polskiego z ul. Jagiellońską i al. Pokoju, trzecie dwupoziomowe skrzyżowanie kierowcy dostaną na wysokości ul. Legionów.

Całość miejskiego odcinka DK91 będziemy mogli docelowo pokonać sprawniej, bez potrzeby zatrzymywania się na światłach w obrębie tych skrzyżowań. Miasto zasiliło też powstającą przebudowę dodatkowymi pieniędzmi. To blisko 7,2 mln euro jakie uzyskaliśmy w konkursie gdzie dofinansowuje się europejskie projekty transportowe i drogowe. Prace intensywnie trwają na całej długości, czekamy na finisz robót pod koniec tego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024