Garniec Smaków

Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebudowa DK 46 na terenie Częstochowy: są już wszystkie wymagane formalności

Facebook Twitter

Niebawem ruszy kolejna duża drogowa inwestycja w Częstochowie. Na jutro (17.08) zaplanowano przekazanie placu budowy wykonawcy - przebudowy DK-46 w Częstochowie. Zakończył się proces uzyskiwania stosownych formalności związanych z przebudową części DK-46 w granicach miasta, tj. ulic: Głównej i Przejazdowej oraz budowę nowej drogi - tzw. obejścia ul. św. Barbary. 

Inwestycja obejmuje odcinek DK-46 od zachodniej granicy miasta do włączenia w ulicę Pułaskiego – w sumie 7,2 km drogi (w tym ponad 1,7 km nowego odcinka). Nowy fragment DK-46, będzie poprowadzony wzdłuż torów, od skrzyżowania ul. Głównej z ul. św. Jadwigi do włączenia w ul. Pułaskiego przy dworcu PKP Stradom. W ramach zadania przebudowane bądź wybudowane zostaną główne skrzyżowania, infrastruktura podziemna i naziemna – m.in. odwodnienie, oświetlenie, chodniki, ścieżki rowerowe, elementy Inteligentnego Systemu Transportu oraz urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie to największa inwestycja drogowa w tej części miasta od kilku dekad. To kolejny ważny etap modernizacji miejskiego układu drogowego i połączenia go z węzłami budowanej obwodnicy autostrady A1. Wartość umowy na projekt i wykonanie to 98 mln zł.

W ciągu kilku tygodni poznamy tymczasową organizację ruchu, która będzie obowiązywać w pierwszej fazie inwestycji. O szczegółach na pewno was poinformujemy.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj