Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebierz się i wystartuj, dla siebie i aby pomagać. Drugi Bieg Sylwestrowy 31 grudnia w południe

Facebook Twitter

31 grudnia to wyjątkowa data, dlatego przed nami druga edycja Biegu Sylwestrowego. Nadal można zgłosić swoją chęć udziału i wejść w Nowy Rok na sportowo. Dołączyć może każdy, organizatorzy przewidzieli dwie długości trasy.

fot. facebook.com/BiegSylwestrowyCzestochowa

Jacek Urbanowicz ze Stowarzyszenia Pro Run propaguje bieganie, a do udziału zachęca nie tylko mieszkańców dzielnicy Północ:

Jacek Urbanowicz: Start i meta biegu znajduje się przy centrum handlowym, stamtąd biegniemy na pętli 5 km, która prowadzi promenadą i Lasem Aniołowskim, kończymy przy centrum handlowym na parkingu. Taka pętla dla niektórych to będzie jedno okrążenie, a dla tych, co startują na 10 km, będzie do pokonania dwukrotnie. Tych startujących na 10 km jest więcej.

Mogą zapisać się wszyscy od 16 roku życia. Pakiety startowe będą wiązały się tematycznie z Sylwestrem i Nowym Rokiem:

Jacek Urbanowicz: Zapraszamy głównie osoby pełnoletnie ze względu na to, że w pakiecie startowym będzie izotonik dla dorosłych, ale również osoby od 16 roku życia mogą startować, przy czym odbiór pakietu startowego za zgodą i przy obecności osób dorosłych. Jak przystało na Bieg Sylwestrowy będzie to kalendarz na przyszły rok, który będzie można sobie powiesić i na którym będzie można zaznaczać swoje rekordy życiowe, te, które mamy obecnie i te, które będziemy chcieli w przyszłości poprawić.

Organizatorzy Drugiego Biegu Sylwestrowego przygotowali dla zwycięzców wartościowe nagrody. Sylwestrowych nawiązań ma być nieco więcej. Dlatego przed startem warto zajrzeć do szafy.

Jacek Urbanowicz: Organizujemy konkurs na najlepsze przebranie. Jak Sylwester, to i dobra zabawa, tak więc zachęcamy wszystkich uczestników, aby przebrali się w kolorowe stroje, jakieś wymyślone, niesamowite koncepcje i będziemy na koniec wybierać najlepszy strój. Ogłosimy wszystkie konkursowe propozycje, będzie można głosować, a dla zwycięzcy bardzo atrakcyjne nagrody.

Częstochowski Bieg Sylwestrowy w tym roku włącza się też do akcji zbiórki pieniędzy na rzecz leczenia Zosi Biecek. Zachęcał Jacek Urbanowicz.

Start jutro o 12:00

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023