Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Przebadali mieszkańców regionu. Wyniki badań osób, które odwiedziły w tym celu Galerię Jurajską, nie są optymistyczne

Facebook Twitter

W miniony weekend Galeria Jurajska przebadała mieszkańców regionu. Można było zgłosić się na cykl 16 podstawowych badań zdrowotnych, które bezpłatnie zorganizowano w ramach wychodzenia z pandemii i lepszej dbałości o nasze zdrowie.

Wnioski niestety nie są najlepsze – cierpimy na liczne schorzenia, często nie zdając sobie z tego sprawy:

W sumie badania wykonaliśmy u ponad 260 osób. Niestety wyniki, jakie z nich płyną nie napawają optymizmem. Aż u 30% badanych wykryto przeciwciała Covid-19. Oznacza to, że osoby – często bezobjawowo – przechorowały koronawirusa. U ponad 10% badanych dodatnie okazały się badania w kierunku boreliozy. Okazało się także, że wielu badanych ma predyspozycje do rozwoju poważnych schorzeń naczyniowo-sercowych. Aż u 50% przebadanych zaobserwowano zawyżony poziom glukozy we krwi.

Jak mówi po analizie wyników Tomasz Pietrzak, z biura prasowego Galerii Jurajskiej, konsultujący mieszkańców lekarze zauważyli w wielu przypadkach nadciśnienie tętnicze, czy nieleczone objawy poważnych chorób:

Cholesterol ponad normą odnotowano u 38% uczestników akcji, a u 51% badanych wykryto podwyższony poziom ciśnienia tętniczego. Wiele osób badanych miało zawyżone markery nowotworowe. U 71% dało pozytywny wynik badanie CA, czyli badanie przesiewowe w kierunku raka jelita grubego. Lekarz następnie kierował te osoby do dalszej diagnostyki bądź na dalsze badania.

Po badaniach pacjenci mieli możliwość konsultacji na miejscu z lekarzem, w razie potrzeby otrzymali skierowania do specjalistów. Mówił Tomasz Pietrzak, z biura prasowego Galerii Jurajskiej w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2021