Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Promocja poprzez sport w budżecie miasta na 2021 rok

Facebook Twitter

Jest wstępny projekt budżetu Częstochowy na 2021 r. Znalazły się w nim również kwoty, które magistrat ma zamiar przeznaczyć na promocję miasta poprzez sport.

Pierwszy raz pieniądze na Włókniarz i Raków zostały podzielone po równo:

W przyszłym roku Częstochowę zamierzamy promować poprzez żużel i na ten cel przeznaczyliśmy półtora miliona złotych, poprzez piłkę nożną – na ten cel przeznaczyliśmy również półtora miliona złotych i mamy też taką nieco bardziej pojemną kategorię promocja poprzez sport i tam jest 200 tys. złotych. Pieniądze te były przeznaczone w ubiegłych latach na różne rzeczy, czasami były to imprezy np. bokserskie, bezpośrednio w ostatnich latach promowaliśmy się poprzez kobiecy tenis stołowy, bo nasze tenisistki grają na wysokim poziomie. 

To, co kibiców najbardziej interesuje, czyli promocja poprzez piłkę nożną i poprzez żużel – uznaliśmy, że powinny być te kwoty na tym samym poziomie. Oczywiście będzie rozpisywać przetargi, które wyłonią wykonawców tych usług, tej promocji poprzez sport. Przypomnę tylko, że w zeszłych latach te przetargi wygrywały albo na piłkę nożna – Raków Częstochowa, na żużel – Włókniarz Częstochowa, jeśli tak będzie i w tym roku to staramy się te kwoty dobrać tak, żeby one były takie same dla przedstawicieli dyscyplin sportowych najpopularniejszych w Polsce i grających w najwyższej klasie rozgrywkowej, bo tak jest w przypadku Włókniarza Częstochowa i Rakowa Częstochowa. 

Niewykluczone, że kwoty przeznaczone na Włókniarz i Raków będą ostatecznie inne:

Przypomnę tylko, że to jest tylko projekt budżetu a nie budżet już ostatecznie zatwierdzony, ten poznamy pod koniec roku, właśnie zaczęła się nim zajmować Częstochowska Rada Miasta i to ona ostatecznie ten budżet uchwali i radni też mają prawo wprowadzać w projekcie budżetu zmiany. 

Mówił Aleksander Wierny – Naczelnik Wydziału Promocji Kultury i Sportu UM.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023