Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Promenada łącząca Janów ze Złotym Potokiem już otwarta dla spacerowiczów i rowerzystów

Facebook Twitter

Promenada łącząca Janów ze Złotym Potokiem jest już oficjalnie otwarta. Ścieżka pieszo-rowerowa została przebudowana na odcinku od ul. Leśnej w Janowie do parkingu przy Stawie Amerykan w Złotym Potoku.

fot. facebook.com/janowczestochowski

Przedsięwzięcie udało się zrealizować za pół miliona złotych:

To inwestycja, którą realizowaliśmy od kilku miesięcy, ale przygotowania do realizacji trwały trochę dłużej. Już od 2019 roku podjęliśmy pierwsze kroki do tego, żeby można było odnowić ścieżkę, która istnieje już od około 50 lat. Jak w latach 70 była tu zrobiona po raz pierwszy nakładka asfaltowa, tak do tej pory nie była zmieniana. Ona była już bardzo mocno zniszczona i wymagała modernizacji

– mówi Edward Moskalik – wójt gminy Janów. Jak dodaje – odmieniona Promenada jest teraz bardziej bezpieczna dla rowerzystów i spacerowiczów. Dlatego użytkowników nie trudno tu spotkać. Zapowiadają, że będą używać trasy jak długo pogoda pozwoli:

Bardzo mi się podoba. Cieszę się, że jest, bo ciągle nią jeżdżę do Złotego Potoku.

Piękna. Takiego czegoś nie było jeszcze. Jeżdżę tu często i bardzo przyjemnie i fajnie się tu jeździ, raczej rekreacyjnie – bardzo dużo na rowerze jeżdżę, także jestem zadowolony.

Aby było jeszcze bezpieczniej przy modernizacji dla cyklistów zamontowano nowe oświetlenie:

W tej części zalesionej, bo ta ścieżka częściowo przebiega przez nasz piękny park. Było ciemno, więc zaprojektowaliśmy tutaj oświetlenie. Teraz mamy już nakładkę i ścieżkę pieszo-rowerową spełniającą wszelkiego rodzaju standardy, jakie są przewidziane dla ścieżek pieszo-rowerowych, więc cieszymy się, że ta ścieżka jest.

Wykonane zostały przy okazji inwestycji także prace związane z pielęgnacją drzew, aby spacerowiczom i rowerzystom nie zagrażały połamane i suche gałęzie. Na trasę na dwóch kółkach zapraszał wójt Janowa Edward Moskalik.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 marca 2024