Radio Jura Home

Gramy dla Was od 10 lat • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Promenada Czesława Niemena czeka ciągle na nowy wygląd. Czy się doczeka? Miasto nie rezygnuje z planów

Facebook Twitter

To dla wielu miejsce aktywności, sportowej i rekreacyjnej. Mieszkańcy korzystający z deptaka w dzielnicy Północ zwracali uwagę, że prosi się o nową nawierzchnię, lepsze oświetlenie i przeobrażenie w miejsce adekwatne do dzisiejszych standardów.

Miasto zapowiadało rewitalizację promenady na Północy, przymiarki zapowiadano już rok temu.

Miały być zaczynem do rozmowy o Promenadzie Niemena, bo to jest fajne miejsce, które powstało powiedzmy 45 lat temu, w związku z czym wymaga odnowienia i w aspekcie do tych konsultacji, które miały miejsce od września do końca października 2019 została tzw. koncepcja nr. 3 miała uwzględnić pomysły mieszkańców. Teraz złożyłem do budżetu miasta na rok 2021 jedną propozycję, która polega na tym, żeby zabezpieczyć środki na projekt tej przebudowy.

– mówi Łukasz Kot, wiceprzewodniczący Rady Miasta. Plany przewidują nowe atrakcje, przebudowę ścieżki rowerowej czy dodanie na promenadzie nowych elementów. Co dalej z tymi planami?

Plan jest nasz taki, żeby utworzyć jeden wspólny projekt, który będzie zakładał budowanie czy odnowę wykonania Promenady Niemena, poczynając od asfaltu, który się zestarzał, poprzez ławki, oświetlenie, chcemy tak to zaprojektować, żeby to zrealizować pewnymi etapami. W ramach, np. Budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą mogli sobie wybierać to co chcą, żeby powstało wcześniej. W 21 będziemy projektować już tak do przebudowy.

Oczywiście zasadniczym kłopotem są finanse na ten cel, mówi miejski radny Łukasz Kot, ale projektowanie ma być zapisane w przyszłorocznym budżecie, a do pomysłów dla Promenady Czesława Niemena będziemy mogli dorzucić też własne propozycje.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj