StartWiadomości

Prokuratury w mieście i regionie bezpłatnie będą pomagać ofiarom przestępstw

Od najbliższego poniedziałku przez cały tydzień częstochowscy prokuratorzy będą prowadzić dyżury i oferować bezpłatne porady dla osób, które stały się ofiarami przestępstw.

W trakcie tych dyżurów prokuratorzy będą udzielali pokrzywdzonym informacji, które będą dotyczyć przysługujących im uprawnień procesowych. Ta akcja jest skierowana do osób, które zostały pokrzywdzone przestępstwem. Jednakże w czasie ubiegłorocznej akcji prokuratorzy udzielali pokrzywdzonym porad również z innych dziedzi prawa – z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego czy administracyjnego.

– mówi rzecznik Częstochowskiej Prokuratury Tomasz Ozimek. Tydzień Pomocy potrwa do 28 lutego w jednostkach w Lublińcu, Kłobucku oraz w placówkach rejonowych w naszym mieście.

Mówiąc o prokuraturach rejonowych mam na myśli prokuratury rejonowe, które mają siedziby w Częstochowie, czyli przy ulicy Dąbrowskiego 22 – są to dwie prokuratury, które zajmują się sprawami z miasta Częstochowy oraz przy ulicy Kilińskiego 23 – jest to prokuratura, która zajmuje się sprawami z powiatu częstochowskiego i powiatu kłobuckiego.

Pod nowym adresem Prokuratury w Częstochowie: www.czestochowa.po.gov.pl można znaleźć dokładne godziny dyżurów w poszczególnych placówkach.

Zostaw komentarz