Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura zmienia zarzuty dla małżeństwa B.: Zabójstwo oraz pomocnictwo, w tym znęcanie się nad drugim chłopcem

Facebook Twitter

Prokuratura zmienia zarzuty ojczymowi i matce 8-letniego Kamila z Częstochowy. Sprawę prowadzą już od tygodnia śledczy z Gdańska. Chłopiec zmarł 8 maja w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, po ponad miesięcznej walce lekarzy o jego życie. 

Prokuratura zmienia zarzuty ojczymowi i matce 8-letniego Kamila z Częstochowy

Faktycznie po poleceniach ministra Ziobry, są nowe zarzuty dla matki i ojczyma. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku Marzena Muklewicz poinformowała, że po otrzymaniu z Częstochowy akt śledztwa dotyczącego zabójstwa 8-letniego dziecka, zostały wykonane dodatkowe czynności procesowe. Ogłoszone zostały zmienione zarzuty dla ojczyma Dawida B. oraz Magdaleny B. – matki skatowanego chłopca.

W środę obydwoje zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Ojczymowi zarzucono zabójstwo chłopca ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Odpowie też za trwające od listopada 2020 roku do 3 kwietnia tego roku znęcanie się psychiczne i fizyczne ze szczególnym okrucieństwem nad pasierbem oraz jego rok młodszym bratem.

Mężczyzna złożył wyjaśnienia, ale przyznał się tylko do niektórych agresywnych zachowań. Matka nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Oskarżono ją o pomocnictwo do zabójstwa oraz pomocnictwo do fizycznego i psychicznego znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad jej synami.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2023