Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura ws. zabójstwa na Placu Orląt Lwowskich: Główny sprawca w areszcie, pomocnik wypuszczony

Facebook Twitter

Policja zatrzymała 3 osoby w związku z zabójstwem w Częstochowie w miniony piątek (24.06). Główny sprawca to 35-latek, który zaatakował młotkiem mężczyznę na Placu Orląt Lwowskich. Z ciężkimi obrażeniami 49-letnia ofiara trafiła do szpitala. Po kilku godzinach mężczyzna zmarł.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Nieoficjalnie mówi się, że powodem śmiertelnego ataku miała być zazdrość o partnerkę. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe.

Tomasz Ozimek: W toku tego śledztwa prokurator przedstawił 35-letniemu Dawidowi B. zarzut zabójstwa, które polegało na zadaniu kilku ciosów młotkiem w głowę i okolice szyi. Przesłuchany przez prokuratora podejrzany nie przyznał się do popełnienia tej zbrodni i odmówił złożenia jakichkolwiek wyjaśnień. Prokurator przedstawił również drugiemu z mężczyzn zarzut udziału w śmiertelnym pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Mężczyzna ten również nie przyznał się do popełnienia tego przestępstwa.

Dawid B. jest w areszcie, grozi mu dożywotnie więzienie

– mówi prokurator Tomasz Ozimek.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zarządzono sekcję zwłok, przesłuchano świadków:

Tomasz Ozimek: Po przesłuchaniu podejrzanych prokurator wystąpił do sądu o zastosowanie wobec nich tymczasowego aresztowania. Motywował ten wniosek surową karą, która może grozić podejrzanym, jak również uzasadnioną obawą matactwa z ich strony. Sąd Rejonowy w Częstochowie uwzględnił wniosek prokuratora w stosunku do 35-letniego sprawcy zabójstwa, jednakże nie uwzględnił wniosku o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec drugiego z mężczyzn. Sąd uzasadnił, że na obecnym etapie nie zachodzi wysokie prawdopodobieństwo popełnienia przez niego przestępstwa.

Częstochowska prokuratura będzie domagać się aresztowania także 27-latka, który usłyszał zarzut współudziału w śmiertelnym pobiciu. Po rozprawie aresztowej sąd wypuścił go na wolność:

Tomasz Ozimek: W tym zakresie prokurator nie zgadza się z decyzją sądu uznając, że materiał dowody, który został zebrany, wskazuje na wysokie prawdopodobieństwo, że mężczyzna ten dopuścił się przestępstwa udziału w pobiciu, w związku z tym prokurator złoży zażalenie na decyzje sądu

– zapowiadał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie – prok. Tomasz Ozimek.

fot. czestochowa.policja.gov.pl

Zobacz także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024