Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura ws. śmiertelnego wypadku w tartaku – czeka na wyniki sekcji, na razie nikomu nie stawia zarzutów

Facebook Twitter

Śmiertelny wypadek pracownika tartaku w Wąsoszu Górnym w gminie Popów. Do tego tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek. W ostatnich dniach pierwsze ustalenia poczynili już śledczy pod nadzorem prokuratora.

Sprawę bada Komenda Miejska Policji w Kłobucku, a o szczegóły pytaliśmy w Prokuraturze Okręgowej w Częstochowie.

Prokuratura Rejonowa w Częstochowie wszczęła śledztwo w związku ze zdarzeniem, które miało miejsce w tartaku w Wąsoszu Górnym. Wspólne informacje zebrane w ramach postępowania wskazują na to, że doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas obróbki drewna. Śmierć poniósł 59-letni pracownik tego tartaku. Będziemy oczekiwać na wyniki sekcji zwłok, które ostatecznie określą nam przyczynę śmierci, a także będzie badać dalej, czy ktoś się do tego przyczynił.

Jak mówi prok. Krzysztof Budzik z zespołu prasowego Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, nikomu nie przedstawiono zarzutów. Postępowanie toczy się w sprawie:

Postępowanie prowadzone jest w kierunku niedopełnienia obowiązku przez osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo w pracy, narażenie pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo, skutkującym nieumyślnym spowodowaniem jego śmierci. Postępowanie jest prowadzone, nikomu nie postawiono zarzutów Będziemy dopiero weryfikować, czy ewentualnie doszło do jakichś zaniedbań i czy ktoś się do tego przyczynił

– informuje prokurator Krzysztof Budzik. Według pierwszych ustaleń 59-letni pracownik tartaku został uderzony ciężkim drewnianym elementem. Obrażenia okazały się śmiertelne. Wypadek, do którego doszło w miejscu pracy zbada również Państwowa Inspekcja Pracy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj