Radio Jura Home

Moje Miasto Moje Radio • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura Okręgowa zajmie się prowadzeniem śledztwa w sprawie pożaru odpadów w Myszkowie

Facebook Twitter

Śledztwo z Prokuratury Rejonowej zostało przekazane do Częstochowy we środę (21.08.). Chodzi o ogień, który wybuchł w hali firmy zajmującej się przerabianiem odpadów tydzień temu. O pożarze w Myszkowie na terenie Zakładu Przerobu Odpadów Przemysłowych i Produkcji Paliw Alternatywnych informowaliśmy 16 sierpnia.

Z ogniem walczyło wówczas przez wiele godzin kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej, kadeci oraz pożarnicy ochotnicy. Obliczono, że straty w Myszkowie mogą sięgać nawet 12 mln zł, nie mówią o uwolnionych do atmosfery w regionie szkodliwych substancjach na skutek spalania śmieci. Prokuratura Okręgowa w naszym mieście przejęła już materiały z toczącego się w sprawie postępowania. Śledczy zajmą się hipotezami odnośnie przyczyn wybuchu ognia, nie wyklucza się podpalenia. Ogień stwarzał zagrożenie dla życia osób i zniszczenia mienia w wielkich rozmiarach. W śledztwie będą potrzebne opinie biegłych, rozpoczęło się przesłuchiwanie świadków.

Przypomnijmy, tydzień temu w Myszkowie przy ul. Pułaskiego, przez wiele godzin płonęła zarówno hala firmy jak i hałda zgromadzonych na jej terenie odpadów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 czerwca 2020