Radio Jura Home

MOJE MIASTO MOJE RADIO • Częstochowa 93.8 FM Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

Prokuratura odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie szpitala na Parkitce

Facebook Twitter

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie odmówiła wszczęcia dochodzenia w sprawie narażenia pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Na początku czerwca 2019 roku do Prokuratury Okręgowej w Częstochowie wpłynęło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez dyrekcję Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie, które zostało podpisane przez kierownika jednego z oddziałów tego szpitala. Według zawiadamiającego dyrekcja szpitala, poprzez niewłaściwe zarządzanie, naraża pacjentów oddziału na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mówi prokurator Tomasz Ozimek:

Na podstawie przeprowadzonych dowodów ustalono, że decyzja o likwidacji dwuosobowego dyżuru lekarskiego była podjęta przez poprzednią dyrekcję.

W trakcie postępowania nie ujawniono przypadków pacjentów, którzy mogli zostać narażeni na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, na skutek decyzji dotyczącej dyżurów oraz braku pełnej obsady anestezjologów. Uwzględniając wskazane okoliczności, prokurator wydał postanowienie o odmowie wszczęcia dochodzenia w przedmiotowej sprawie, z uwagi na niestwierdzenie znamion przestępstwa. Postanowienie jest nieprawomocne. Prawo złożenia zażalenia przysługuje Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Częstochowie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj